Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login


Traditsiooniliselt oleme alati kasutanud nn.hapukurgihooaega, mil kala ei võta, selleks, et harida kalakratte teoreetiliselt. Nii ka sel aastal. Soovime, et Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid liikmed oleksid mitte ainult ägedad kalamehed, vaid ka targad loodusmehed, kes ei pea end maailma nabaks, vaid võtavad lugupidavalt mütsi peast emakese looduse ees, on keskkonnasäästlikud ja loodushoidlikud. Igal laupäeval õppisid poisid midagi juurde. Esimesel õppusel oli teemaks jääalune püük. Pavel Margulis näitas vastavasisulist filmi ja rääkis oma talvise püügi kogemustest. Teisel laupäeval olime Tartu Loodusmajas kalamehe, jahimehe, loodusmehe Vahur Sepa väga huvitaval ja südantsoojendaval esitlusel metsloomade elust-olust. Peale seda loengut oli mul lausa piinlik, et ma olen inimene - nii rumal ja väetikene loomariigi kõrval. Kolmandaks laupäevaks tuli Tallinnast vabatahtlikuna kohale ohvitser Anatoli Kravtsuk. Temal oli kaks teemat: uppuja päästmine jääaugust ja uppuja enda õige käitumine ning lõkked, nende liigid ja millal millist lõket kasutada. Mul polnud aimugi, et lõkkeid on 5 liiki, oleme harjunud koonusekujulise lõkkega teadmata, et see pole suurem asi soojaandja. Neljandaks oli Kalle Krooni loeng forellipüügist, kes juhtis tähelepanu kalavarude kaitsmise ja taastamise vajadusele ning jagas oma püügi salanippe. Viiendal nädalal kinkis klubi poistele Emajõe Lodja õppepäeva, mille alguses käidi metsloomade puuskulptuuride näitusel ja kuuldi palju huvitavat loomade kohta, seejärel meisterdati endale puust laevukesi ning päev päädis filmi vaatamise ja teejoomisega lodja romantilises trümmis. Kuues nädal on ette nähtud talviste püügivahendite korrastamiseks, et olla stardivalmis jää tulekuks.9.novembril toimus LEKK`i korraldusel Anne kanalil Isadepäeva püük. Kuigi saak oli nigel, oleme rõõmsad rohkearvulise osavõtu üle. Meilt oli 11 last, sh. 1 tüdruk, ja 3 isa. Kõrvuti ``vanade kalakrattidega`` võistlesid alles sel sügisel meiega liitunud uued noored. VÕISTLUS ON PARIM TRENN!Seoses päevade lühenemisega jäävad kolmapäevased trennid, kuni uue teateni, ära.Ajakirja ``Kalastaja`` sügiseses numbris ilmus 2 Anne Schotteri artiklit. Esimene räägib Oiu laagrist, teine Soomes- käigust. Saadetud fotodest tegi toimetus valiku.12.oktoobril osalesime 5 poisiga Eesti Feederdajate Klubi korraldatud spinningupüügi võistlusel Aheru Karikas. Noortearvestuses jagasid II kohta vennad Jaskad ja III-le kohale tuli Tauri Täht. 27.09 osalesime spinninguvõistlusel Saadjärve Röövik kolme meeskonnaga. Vendade Põldude meeskond tuli noortearvestuses esikohale. Olgu see innustuseks uutele saavutustele!
20.09 Kärevere Karikal osales ainult 2 poissi, kuna sel nädalavahetusel oli veel võistlusi, millest mõned võtsid osa. Meie uus poiss Daniel-Simon Trussov tuli noortes II kohale ja Edgar Kure meestes 16-st IX kohale, mida võib äsja noorte klassis võistelnule pidada päris rahuldavaks  tulemuseks. Augusti lõpus käisid poisid Soomes kalastamas. Kutsujaks oli Soome Sinipaelaliidu Pirkanmaa ühing. Elati ja kalastati Tampere lähikonnas. Saak oli hea.Täpsemalt ``Kalastaja`` sügisnumbris.4.septembri Tartu Ekspressis ilmus Kaur Pavese sulest artikkel ``Koos õngitsedes rahvusviha vastu``, mis räägib kalastusringi tekkest ja tänapäevast.1.septembril võtsime osa Tarkusepäevast TartusKasari Karikas 10.08.14, korraldaja Jaanus Luks. Tulemused: Sander Jaska I koht, David Pedossar II, Kender Pallase III, Tauri Täht IV, Marcos-Ervin Helmik V, Renaldo Kibildas VI. Kahjuks noorte grupis puudusid konkurendid, kujunes oma klubisiseseks võistlemiseks. Aga tore oli ja heameel, et poisid välja tulid, kuigi alles oli laager ja Oiu Kala ning peatselt Soome sõit.
Emajõe Festivalil LEKK-i ja Emajõe Nupuklubi korraldatud õngitsemisvõistlusel Heade Võtete Jõgi osalesime kolme võistkonnaga, igas 4 poissi (vabandust, üks vanaisa!). Suur rõõm suurearvulisest osavõtust ja muidugi ka põlvkondade koostööst! Neljas koht pole ka paha, kui võtta arvesse, et võistelda tuli ühes arvestuses täiskasvanutega.20. juunil võtsime osa spinningupüügi võistlusest Oiu Kala ühe paatkonna ja kahe individuaalvõistlejaga.Lõppes 8-päevane laager Oiu sadamas. Osales 22 last ja 4 kasvatajat. Laagris pandi kalapüügi kõrval erilist rõhku keskkonnaharidusele. Iga päev algas mingi hariva loengu või tegevusega. Lektoriteks olid Arvo Tuvikene, Kalle Kroon, Marily Jaska koos kolleegiga keskkonnainspektsioonist, meie kasvandik Laur Tammeorg. Saadi palju teadmisi kaladest, söötadest, kalavarude kaitsest ja käidi paatidega Võrtsjärvel ebaseaduslikke võrke otsimas. Laagris olid ka lastekodu kasvandikud, kellele püüti kalapüügipisikut süstida. Loota võib, et 2-3 nakatusid. Rahastajateks olid KIK, Tartu LV, Eesti Noorsootöö Keskus, Tartu Koidu Keskus. Augusti lõpuks oleme kutsutud Soome kalastama. Sinna saavad need, kes on korralikult trennides ja võistlustel käinud ning hästi käitunud.7.juunil Põlvas väistlusel ``Linnakala``, mida korraldas LEKK, käisid Edgar Kure ja David Pedossar. David tuli noorteklassis II kohale. Edgaril oli raskem,kuna ta peab nüüd võistlema täiskasvanutega. Старость не радость!31.mail võtsime osa Karksi-Nuias toimunud noorte EM-l õngitsemises. Vanuserühmas kuni 12 aastat tuli Kaspar Jaska II kohale võites seega elu esimese karika. 12-16-aastate grupis sai parima tulemuse Renaldo Kibildas, kes tuli IV-le kohale.17.mail osalesime kahe paatkonnaga spinningupüügi võistlusel Saadjärve Haug.


Täna, 3.mail 2014 toimus selle hooaja esimene õngitsemisvõistlus noortele. See oli Igor Kelti korraldatud Tamula Kevadkalake. 12-15-aastaste vanusegrupis võitsime kõik 3 auhinnalist kohta: Sander Jaska I, Marcos-Ervin Helmik II, Renaldo Kibildas III koht. Kaspar Jaskale, kes osales nooremas vanusegrupis, oli see esimene kord sõita võistlustele ilma vanemateta. Soovin edu!


Aprillis toimuvad regulaarsed treeningud 2 korda nädalas Emajõel ning väljasõidud teiste veekogude äärde. Valmistutakse suvisteks võistlusteks.


Jääaluse püügi hooaeg hakkab läbi saama. Siinkohal aruanne jaan., veebr., märtsi kohta.
Osaletud 7 võistlusel - Paunküla, Võrtsjärve, Rõuge, Voore, Rapla mk. MV, Tamula, Kasepää.
Auhinnalised kohad - 5 I (Helmik, Pallase, Kure,Sander Jaska, Tammeorg),3 II (Kibildas, Rosenthal, Tammeorg), 2 III ( Kure, Adojaan) kohta. !võistkondlik III koht.Meie kõige noorem -Kaspar Jaska tuli 1 kord IV kohale. Tubli!
Osavõtusageduse poolest võistlustest on esikohal Sander Jaska, teisel kohal Marcos Ervin Helmik, kolmandat kohta jagavad Renaldo Kibildas, Edgar Kure, Kender Pallase ja Tauri Täht.

Lisaks võistlustele on vaadatud õppefilme, kuulatud loenguid, tegeletud püügivahendite korrastamisega ja käidud loodushariduslikul õppepäeval Tartu Loodusmajas.


18.01.  2014. aasta talvepüügi hooaja algus. Treeningud Anne kanalil.