Kalastamiseks ebasobiva aja kasutasime ära üritusteks. Kõige olulisem oli ehk see, et MM tasemel kalastussportlane Denis Manov tutvustas lastele põhjalikult spinningupüügi vahendeid. Lubas edaspidi ka praktilise õppuse läbi viia.Üldhariduslikus mõttes käisime Tartu Observatooriumis e.Tähetornis. On ju tähedki osa loodusest.

Aasta lõpetasime Lodjaseltsi Jõekohvikus. Esitasin aruande 2015. aasta tööst, mille maht oli tähelepanuväärne:trennid 2 korda nädalas, osaletud 15 võistlusel, saadud 6 esikohta, 5 teist kohta, 2 kolmandat kohta, 11 loodusõppekoolitust,suvelaager,4-l ülelinnalisel üritusel näidispüügi või telgiga, 2 lastevanemate koosolekut, forellikoelmute tegemine forellisõpradega, kalastusvõistluse korraldamine Tartu koolide õpilastele. Iga kalastusringi liige sai lipiku oma isiklike saavutuste kohta 2015.aastal. Maiustused, kingitused ja lõpuks sidusime kesklinna pargis pärnade ümber  mustad leinalindid tekstiga R.I.P. (st. rest in piece). Kutsume siinkohal kõiki linnakodanikke protesteerima loodushävitusliku linnaplaneeringu vastu!Isadepäeva kalapüügivõistlusel ei saanud keegi kala ja Paveli sõnul kogu võistlejate jõugust vaid kolmel mehel õnnestus püüda 1 kala, üks neist päris maimuke.

Nagu igal aastal, nii ka seekord tahan trennid asendada õppepäevadega ja erinevate üritustega. Ma ei hakka enne läbirääkimisi pidama, kui olete teinud ettepanekuid, mida sooviksite hapukurgihooajal teha. Ootan teie ettepanekuid nädal aega.Oktoobris kuulutasime välja kalastusteemalise luulevõistluse põhikooliealistele lastele. Saatsime kõikide koolide huvijuhtidele teate selle kohta. Kahjuks leidis aset mingi infosulg ja osa võtsid ainult Forseliuse kooli 4.B klassi õpilased. I koha võitis Rasmus Kaup. Tema luuletuses hindasime eriti asjatundlikkust. Ta tundis püügivahendeid ja ka riimil polnud viga. Oli näha, et tegemist on kalamehega. Ja nii oligi. Selgus, et ta on kalal käinud nii kaua, kui end mäletab. II koha vääriliseks hindasime Sander Rattase luuletuse, kust oli näha, et poiss teab erinevaid kalaliike ja ka riimiga võis rahule jääda. III koha sai Steven Rattas. Tema luuletus oli hea riimiga ja latika püügist.  Teistel lastel ei klappinud luuletus eriti teemaga. Kalapüügi asemel oli kirjutatud kalakesest. Küll oli neis väga huvitavaid kujundeid ja head riimi. Oktoobris on toimunud lastevanemate koosolek, kus planeerisime juba järgmise suve laagrit ning instrueerisime lastevanemaid, kuidas kinnitada laste osalus huviringis, mida nõuab Tartu linnavalitsus.

Noorte Kalameeste Klubisse KALAKRATID võeti vastu aasta jooksul tublilt trennides ja võistlustel käinud Daniel-Simon Trussov.

18.X osalesime Aheru Karikal. Marcos-Ervin Helmik võitis I koha, Tauri Täht II ja Märt Sikk III koha.

YOUTUBEs on üles pandud Hendriku koostatud video ``Kalakrattide seiklused``, mis on lühiülevaade viimaste aastate püükidest.Osalus Saadjärve Röövikul ühe paatkonnaga. Tulemus ei ole see, mida lootsime. Ootan ettepanekuid, kuidas klubi saavutusvõimekust tõsta. Ehk on vaja abitreenerit? Andke teada, kui on vabatahtlikke karismaatilisi kalahulle, kes ei pea paljuks lapsi inspireerimast ja neile oma nippide õpetamist! Mob.5220963.26.septembril toimunud Kärevere Karikal võitis noortearvestuses ja sai karika uus kalastusringi liige Märt Sikk. Suurepärane algus! Tuult tiibadesse!Ajakirja ``Kalastaja`` sügisnumbris (77) ilmus Anne Schotteri artikkel suvisest kalastus- ja loodusõppelaagrist. Vt. lk.1o2-103.12. - 19. juulini toimus Kirikumäel Noorte Kalameeste Klubi laager. Laagrit toetas Eesti Noorsootöö Keskus ja Tartu linn. Kuna saime Tartu LV kultuuriosakonna noorsooteenistuselt 2014.aasta hea töö eest korraliku saavutustoetuse, siis saime poole võrra vähendada lastevanemate poolt makstavat summat. Sel aastal oli pandud kalastamise kõrval suurt rõhku loodusõppele. Neljal päeval viibisid laagris koolitajad, kes sisustasid seda aega väga huvitavate ja professionaalsel tasemel läbiviidud tegevustega. Liblikauurija Janek Nüüd rääkis Eestis elavatest suurliblikatest ning näitas oma rikkalikku kollektsiooni. Vahur Sepp (OÜ Kanarbik) viis läbi loodusmatka ning rääkis loodushoiust, metsloomadest, nende elukorraldusest ja inimeste rollist asurkonna reguleerimisel. Ohvitser  Anatoli Kravtsuk (MTÜ Juunior Kompanii) viis läbi õpetliku orienteerumisürituse, mille põhirõhk oli sellel, kuidas metsas teed leida ja rasketes tingimustes ellu jääda. Kristel Kund ja Anneli Huik Võrumaa keskkonnainspektsioonist tutvustasid oma asutuse tööd ja seaduskuulekuse printsiipe.

18.juulil käidi Oiul kalastusvõistlusel, kus meie poiss Sander Jaska tuli II kohale.
 
Laagri lõpupäeval käidi MTÜ Forellisõprade kutsel Onga jõel koelmuid tegemas. Tassiti kruusa jõkke ja valmistati forellimaimukestele ``sünnitusmaju``. Väga õpetlik tegevus, mille käigus rohkem saajate rollis harjunud olema lapsed said nüüd anda oma panuse kalavarude taastamisse, täites seekord andjate rolli.

Ei saa jätta mainimata, et meie päevi sisustanud koostööpartnerid tegid seda vabatahtlikkuse korras, mille eest neile kõige suuremad tänud!Heade Võtete Jõel võistkondlikult tuli I kohale Laur Tammeoru, Art-Villem Adojaani ja Madis Mähari meeskond 7,435 kiloga. II kohale tuli võistkond koosseisus Raul Kokassaar, Edgar Kure, Renaldo Kibildas ja Klaara Käämer 2.945 kiloga. III koha andsime ära, aga IV koht kuulus jälle meile, so.Marcos-Ervin Helmiku, Daniel-Simon Trussovi, Helena ja Erlend Varjase võistkonnale  2,220 kiloga. Kokku osales 8 võistkonda, nii et igati tubli saavutus. Simmo ja Egert Põld ning Tauri Täht otsustasid võistelda individuaalselt ning tulid 19 individuaalvõistleja seas umbes keskele, mis pole paha, sest eraldi   noortearvestust ei olnud ja tuli rinda pista vanade kalameestega.

Aitäh kõigile, kes arvestasid vajadusega kohale tulla ja end meie rahastaja Tartu linna ees tõestada. Tagasiside publikult: lapsed punastes dressides olid ilusti reas ja paistsid kaugele silma. Seegi on väga oluline, et teadvustada Kalakrattide klubi olemasolu.30.05.2015. Suure-Jaani spinningupüügi võistlus. Võistlejaid kokku 46, neist ainult 14 sai kala, sellestki 6-el saak alla 100 grammi. Meilt oli 2 võistlejat, ka neil tulemus 0. Mis küll toimub Eesti veekogudel? Kui ainult meil oleks halvasti läinud, arvaksin, et oma viga. Aga 32 nupuga - ei saa aru. Kes on targem ,lahendage mõistatus.23.mail toimus võistlus Saadjärve Haug. Osalesime kuue poisiga, kes moodustasid kaks paatkonda. Tulemus oli NULL! Miks? Poisid arvasid, sellepärast, et järves lihtsalt ei olnud kalu. Mina arvan, et asi on vähese treeningu või halva varustuse taga kinni.Üle pika aja algas uus võistluste periood. 2.mail toimus Tamula järvel Igor Kelti organiseeritud õngitsemise võistlus Kevadkalake.Osalesime seal 5 lapsega. Renaldo Kibildas tuli suuremate poiste arvestuses I kohale, Klaara Käämer - tüdrukute seas I kohale. Nooremate poiste grupis ( 20 osavõtjat) sai Tauri Täht IV, Daniel Simon Trussov VI, ja Rivo Prilling VII koha. Viimane selle hooaja võistlus oli Kasepää Kala. Nüüd on võistlustes vaheaeg, aga trennid jätkuvad endistel kellaaegadel, kui kogunemine on SADAMATEATRI juures. Kaasa käsiõng!Trenniajad - laupäeviti kell 11(kui pole väljasõite võistlustele)ja kolmapäeviti kell 16.30. Kogunemine A Le Coq Sport juures Anne kanali ääres.Osalesime EMV-l Võrtsjärvel. Noorteklassi tugevamad konkurendid on Kullo Klubi omad. Oled tubli, Topka! Meil on uudis- Klaara Käämre ema Kersti Kamm osales julgelt EMV-l.Minu teada see oli tema esimene võistlus üldse. Tore! Edu sulle!
Väike Rivo tegi 5 grammiga meie suurtele ära. Ennustame talle võidukat tulevikku!Väga rõõmustav nädalavahetus oli. Klaara tuli Rõuges NAISTE arvestuses II kohale. Superüllatus! Tulevane Julia Ivanova (Eesti parim kalanaine!)
Kõik teised olid Vudilal. Osavõtt oli rohkearvuline - 2 võistkonda ja 10 individuaalvõistlejat. Noortearvestuses sai Art Villem I koha ( tubli! ), Tauri Täht V koha, mis on arvestades osavõtjate arvuga ( 32 ) väga hea tulemus. Esikümnesse mahtused veel Renaldo, Rivo ja Jaskade Pere võistkond. Erline õnnitlus Edgar Kurele, kes peab nüüd vanuse tõttu meestega rinda pistma ja kes seljatas 85 meest ( s.t tuli II kohale ) .Käesoleva aasta algusest oleme tänu jääolude paranemisele saanud jälle alustada trennidega Anne kanalil. Kuna päevad on veel lühikesed, siis saame seda teha vaid 1 kord nädalas laupäeva hommikuti. Koolist tulles on juba pime. Veebruari keskel hakkavad trennid toimuma 2 X nädalas, so. laupäeviti kell 11 ja kolmapäeviti kell 16.00. Konsultatsioonid kalastustarvete kaupluses turuhallis jooksvalt kõikidel tööpäevadel kuni k.16.00, kui pole instruktoriga teisiti kokku lepitud.

Võistlushooaeg algas Tamula Talvega 17. jaanuaril, kust võtsime osa 10 lapsega. Parim tulemus oli Art Villem Adojaanil IV ja Tauri Tähel VI koht.

31.jaanuaril käisime Võrtsjärve Karikal 7 poisi ja 2 võistkonnaga. Siin olid meie 3 paremat enaldo Kibildas III, Sander Jaska IV ja Marcos-Ervin Helmik V koht. Üllatajaks oli algaja Rivo Prilling, kes tuli oma elu esimesel võistlusel VII kohale noorte- arvestuses. Tõsi küll,ta on kunagi varem isaga püüdmas käinud. Aga instruktori sõnul on tal annet. Loodame parimat!

Edasi - Vudila Hõbekala.