Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login14.detsembril peale metsaretke ja loomadele toidu viimist toimus Rannakülas kalapoiste jõulupidu. Jää paksus Võrtsjärvel oli 5 cm. Kaminatule valgel loeti luuletusi Jõuluvanale ja igaüks sai jõulupaki. Noorte Kalameeste Klubisse Kalakratid võeti vastu Renaldo Kibildas.Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid kasutab kalapüügiperioodi vaheaega oma keskkonnateadlikkuse arendamiseks. On kuulatud loenguid kalade füsioloogiast ( Limnoloogiakeskuse vanemteadur Arvo Tuvikene), Keskkonnainspektsiooni tööst ja seadusandlusest (KIK-i keskkonnainspektor Marily Jaska), jääaluse püügi nippidest (kalastusinstruktorid Pavel Margulis ja Stanislav Pesjukov), inimese ja looduse vastastikustest suhetest ( arst Anne Schotter ). Jõulueelsel ajal minnakse Rõngu valla keskkonnaspetsialisti Toomas Kleini juhendamisel metsa loomade toidulauda rikastama. Loodushoiust ja keskkonasäästlikust ellusuhtumisest huvitatud lapsevanemad on teretulnud kontakteeruma meiliaadressil koidukodu(ät)hot.ee, et koos  arutada, kuidas arvutiseerunud maailmas kasvatada lastes hoolivust elusast loodusest.
27.10.13 oli meil tänu perekond Jaskade küllakutsele imetore päev. Käisime paatidega  Karujärvel .Saime korralikke haugi. Nälja kustutamiseks oli kuninglik lõuna -saslõkk, kuumad pirukad, suitsulest Hiiumaalt, verivorst,kartulisalat, kommid, vahvlid. Siis Mariliy Jaska loeng Keskkonnainspektsiooni tööst, seadusandlusest, kalaliikidest ja lõpuks viktoriin, mis pidi selgeks tegema, kui palju oli loengust meelde jäänud. Üllatavalt palju!
Kohal oli 9 poissi, kõik said kirja ühe punkti õppekava läbimise kohta. Noorte Kalameeste Klubisse KALAKRATID võtsime vastu Sander Jaska, kes on üle aasta kalastusringi töös korralikult osalenud, käinud laagris ja võistlustel. Seejärel tünnisaun ja lõpuakordiks välipannil valmistatud pannkoogid maasika toormoosiga. Suur-suur tänu Marily ja Riivo Jaskale nii ilusa koolivaheaja lõpuürituse korraldamise eest ja kohalikele naabrimeestele, kes lubasid oma paate kasutada!Käisime Saadjärve Röövikul 3 paadiga,üks neist kuulus perekond Jaskadele. Kõige noorem kalastusringi liige Kaspar Jaska oli ka kohal, käib vanema venna Sandri jälgedes. See on tore, kui meil tekib  perekondlik järjepidevus ja koospüük isade-emadega. Uus kvaliteet! Päev oli ilus, paraku saak nigel nagu enamusel sel päeval.Siilionu mälestuspüügil Keila jõel Loone linnuse juures käisime 7 inimesega. Saarmad on kalamaimud ära söönud ja saak praktiliselt 0. See-eest armsad vanad tuttavad, kes igal aastal kohal. Soojad pirukad ja kuum jook. Koduteel sõideti läbi ka Tuhala Nõiakaevu juurest. See oli septembrikuu viimaseks ürituseks meie jaoks. Nüüd võib sügis tulla...15.09 Värskas toimunud spinningupüügi võistlustel osalesime 3 paatkonnaga. Arvestus oli individuaalne ja noorteklassis tulid meie poisid Laur Tammeorg I kohale, David Pedossar III ja Art Villem Adojaan IV kohale. Ühtlasi on toimunud koosolekud lastevanemate ja lastega, kus tehti kokkuvõtteid Trepimäe laagrist ( vt. rubriik Laagrid ) ning  planeeriti järgmist suve. Kõikide sooviks oli jätkata kalastuslaagrite traditsiooni ning ka koostööd MISA-ga. 
1.septembril osalesime Tartu Tarkusepäeva üritustel näidispüügiga Emajõe kaldalt Kaarsilla juures.Reklaamid laste kalastusringi kohta paigutasime nii Kaarsilla juurde kui Küüni tänavale. Oli huvilisi, mitmed võtsid meie kontakte, et liituda kalastusringiga.
Loodame juurdekasvu, sest meie suured poisid hakkavad seoses koolide lõpetamisega ära langema. Nii et kõik, kes seda teadet juhtuvad lugema - olete teretulnud! info telefonil 522 0963.Emajõe festivalil toimunud võistlusel Heade Võtete Jõgi osalesime 10 poisiga. Suur tänu kõigile osavõtjatele!

Meeskond Kalakratid I tuli üldarvestuses I kohale ja võitis kuldse karika. Õnnitlen Laur Tammeorgi, Raivo Jaan Õunpuud, Art Villem Adojaani ja Artur Lõhmust!1.juunil osalesime näidispüügiga lastekaitsepäeva tähistamise üritusel Tartus. Oleme seda aastaid teinud ja peame seda oma kodanikukohuseks kodulinna ja meid toetava linnavalitsuse ees. Erilised tänud: David, Sander, Kender, Edgar Kure, Laur, Tauri.Seekord käisime Saadjärvel oma uue paadiga ja testisime seda. Paadike ristitud .
Poiste tulemused:
Laur Tammeorg noortes II ja Kender Pallase IV. Meie ainus tütarlaps Viktoria sai ka kätt harjutada, kuid tulemuslikkust annab veel oodata. Küllap selle suve jooksul teeb kõvasti trenni, tubli nagu ta on. Sama loodan ka Sanderilt.11.mail Anne kanalil toimunud feederdajate võistlusel tulid üldarvestuses Laur Tammeorg 4.ja Renaldo Kibildas 13. kohale. Renaldo oli väga tubli, et julges suurte meestega rinda pista ja veel sellisel alal, mida oleme vähe teinud. Lauri 4.koht oleks olnud noortearvestuses 1.koht, kuid kahjuks sellist arvestust ei peetud.Noorte Kalameeste Klubi KALAKRATID oli oma medalite ja karikate ekspositsiooniga  auväärselt esindatud 5.aprillil 2013 korporatsiooni Filiae Patriae ruumides Struve 4 toimunud MTÜ Tartu Koidu Keskus juubelil - 25 aastat idee sünnist ja 20 aastat maja avamisest.
Kalastusring asutati 2007.aastal ja 2009.aastal moodustati selle tublimatest klubi.2012.aastal anti 6-le poisile, kes olid täies mahus läbinud HTM poolt kinnitatud harrastuskalastuse  õppekava, kalastus- instruktori tunnistus.
Aktusel oli ca 40 inimest, sh. Tartu Linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja, kes sai ülevaate meie saavutustest ning ei välistanud koostöö- võimalust meiega edaspidi.30.03 toimus Saadjärvel jääpüügivõistlus Tinakala. võisteldi ainult võistkonniti. Võistkond Kalakratid koosseisus Edgar Kure, Tauri Täht, Renakdo Kibildas, Sander Jaska tuli noortearvestuses esikohale.9.märtsil käisime Vagula Kalal. Seekord moodustasime meeskonna algajatest, kui mitte arvestada Edgar Feoktistovit ja Edgar Kuret. Et las lapsed saavad esimese võistluskogemuse.

Eks see oli rohkem trenni eest.Kure tulekut skaala keskele peame heaks tulemuseks, sest noortearvestust ei olnud ja tuli mõõtu võtta meestega. Feoktistov,kes sai hiljuti täisealiseks, jõudis esikolmandikku. Tubli!Täpsustan EMV-i tulemusi.

Laur Tammeorg II koht, Art Villem Adojaan IV, Kender Pallase VI,Tauri Täht XI, Edgar Kure XIV, Sander Jaska XV.
Meeskondlikus arvestuses olid kõik   nii noored kui vanad koos  ja siin jagasid Kalakratid Tallinna Kalaspordiklubiga IV-V kohta.2 võistlust on seljataga. Esiteks,  Vudila Hõbekala. Tulemused: Laur I koht,Tauri Täht II, Edgar Kure IV, Kender IX, Renaldo...Teiseks, EMV jääaluses kalapüügis. Tulemus: Laur II.

Korraldamisel on suvelaager. Soovijad võivad arvestada ajavahemikuga 26.06.-05.07. Kuna läheme Kirikumäe asemel uude kohta, siis hind ei ole veel teada, aga tõenäoliselt jääb kuhugi 100 euro kanti. 06.01 jääalune püük Võrtsjärvel Limnoloogiakeskuse juures

13.01 Poka järvel

19.01 Peipsil koos foorumlastega Rybolov.ee-st

27.01 trenn Anne kanalil

02.02 Võrtsjärve Karikas, Laur Tammeorg esikoht noorte arvestuses,Art Villem Adojaan esikümnes

10.02 trenn Anne kanalil

14.01 lastevanemate koosolek

16.01 KuldkalalJaanuarikuu kõige külmemal päeval korraldasime Peipsil kalapüügi koos 25-30 mehega Eesti eri paigust.Tegemist oli foorumisõpradega rybolov.ee-st. Ahvenat jagus kõigile, külm kellelegi liiga ei teinud. Päev lõppes koosviibimisega ühise teelaua taga. Sellega jätkasime põlvkondade kohtumise traditsiooni. Siiani oleme kohtunud Pelikani, Angleri ja Keila jõe meestega ( keilakatel oli ka naiskalamehi!). Tore oleks samuti kalale.ee-ga kohtuda, näiteks korraldada kevadel Võrtsjärvel õppepäeva.2013 jaanuaris toimus huvitav üritus, mida võiks nimetada põlvkondade kohtumiseks. Nimelt tulid kalakrattidega kohtuma 25-30 meest eesti eri paigust. Korraldajaks olid rybolov.ee foorumlased. 30-kraadist külma trotsides veedeti päev Peipsil ahvenaid püüdes, illele järgnes ülessoojendamine teelauas, kus pakkusime külalistele Sander Jaska ja Edgar Kure koduseid küpsetisi.10.01. 2013
Põlvkondade kohtumine.
Koos meestega foorumist rybolov. ee minnakse Nina külla Vaino Turismitallu. Viiakse läbi võistlused jääaluses püügis Peipsil ning lõpetatakse päev ühises teelauas.