Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login


2012.aasta viimaseks ürituseks oli jõulupidu, kus tehti kokkuvõte mööduva aasta tööst.

Tähelepanuvääriv on see, et 6 poissi  - Laur Tammeorg, Raul Vilde, Edgar Kure, Karl Markus Pabos, Raiko Kattai ja Edgar Feoktistov said kätte harrastuskalastuse instruktori tunnistused.
Nad läbisid Haridu- ja teadusministeeriumi poolt kinnitatud õppekava, mis annab nüüd noormeestele võimaluse asuda tööle sellel erialal.
Tõenäoliselt on nad Eestis esimesed diplomeeritud harrastuskalastuse instruktorid. Kõik nimetatud poisid on tublid kalastussportlased ning toonud klubile auhindu. Nüüd paneme proovile nende õpetajaoskused. 
Koolituse läbinud noortele kinnistati oma õpilane kalastusringi noorematest lastest. Nüüd hakkame hindama nende kui treenerite tööd õpilaste saavutuste järgi.
 Nädalavahetus 13.-14.okt oli töine. Esiteks Vagula Suur Kala ja teiseks fiiderpüügi õppepäev Emajõel ning sellele järgnev vestlusring koos õpetajatega klubidest Pelikan ja Angler. Täname neid nii õpetuse kui kallite kingituste eest.Selle üritusega pandi punkt MISA toel toimunud 4-kuulisele projektile.21. ja 22.08 toimusid Nina külas Vaino talus keskkonnahariduslikud õppepäevad noortele harrastuskalastajatele. Korraldajaks oli Noorte kalameeste klubi Kalakratid, rahastas KIK, kutsutud Tallinnast Kullo Keskuse kalastusring, Raplamaalt Kaiu klubi noored ja Tartu Annelinna Gümnaasiumi õpilased.
Toimusid loengud turvalisusest Peipsil, säästvast kalastusest ja kalapüügi seadusandlusest ning loodus- ja keskkonnahoidlikust eluviisist. Käidi Peipsil, püüti kala põhimõttel catch and release, millega säästeti kalavarusid.Lõppes 12-päevane kalastuslaager Kirikumäe matkamajas Võrumaal. Osa võtsid peale meie 14 kalapoisi veel 10 last Annelinna Gümnaasiumist ja mõned asenduskodu kasvandikud. Rahastas Tartu LV ja MISA (Mitte-eestlaste integratsiooni sihtasutus). Lapsed jäid laagriga väga rahule, ka kalasaak oli hea.Sai harjutada paadistpüüki spinninguga. Külalised: linnavalitsuse noorsooteenistuse poolt kohale saadetud rahulolu kontroll, kes lasi täita pika ankeedi; kaks veterankalameest klubist Rõbak Estonii, kelle hinnang meie poistele oli, et nad ON kalamehed ja neile tuleb au anda; Trofee müügijuht Ivo Sööt, kes pidas huvitava loengu kalade meeltest. Noorte kalameeste klubisse Kalakratid võtsime vastu Kender Pallase, kes on üle aasta kalastusringis trennis käinud, võistlustel osalenud ja kenasti end üleval pidanud ning Maksim Sleptsov Rõbak Estoniist, kes on väga palju ära teinud, et meile sponsoreid leida ning kellest sai nüüd klubi esimene seeniorliige. Kasvataja Kristjan Valge rääkis suurematele poistele tööturule sisenemisest. Koka Marika Kirrilandi juhendamisel valmistati kalaroogasid. Laager lõppes ekskursiooniga Lõuna-Eestis.Eesti meistrivõistlused õngitsemises noortele toimusid Karksi-Nuia tehisjärvel 30.juunil 2012. Osalesime 7 poisiga. Oli 2 vanusegruppi - kuni 12-aastased ja vanemad.Õnnitlen Art Villem Adojaani, kes tuli nooremas vanusegrupis II kohale, mis on hea tulemus algaja kohta. Laur Tammeorg saavutas vanemas vanusegrupis II koha, mis oli ka ootuspärane. Teised vanemas vanusegrupis võistelnud poisid - Raiko, Ilja, Artjom, David ja Linas - hõivasid IV-VIII koha.Põlva Linnakalal 26.05 osales meie poolt ainult Laur Tammeorg. Tuli noortes I kohale, meestes II kohale. Kuna meil oli palju tegemist õngede restaureerimisega laagrisse kutsutd külalislaste jaoks, kellel enamuses puuduvad kalastuskogemused ja kalastustarbed, siis tuli oma ladu revideerida ja teha korda mis võimalik. Saime töökorda 9 käsiõnge.19.mail käisime Saadjärve Haugil. Toimus püük paadist. Täname Kenderi isa, kes andis oma paadi poiste käsutusse ja oli ise seal turvameheks. Seekord osalesid nooremad poisid. David Pedossar tegi hea alguse oma karjäärile tulles III kohale. Kogenum kalapoiss Raivo Jaan Õunpuu võttis IV koha noortearvestuses. Kokku oli meid 6.Täna (28.04.2012) osalesime nelja poisiga Tamula järvel peetud laste õngitsemisvõistlusel. Kuna meie autojuht on Soomes, siis lapsed viis kohale lapsevanem Pallase oma autoga. Suur tänu talle! Nooremas vanuseklassis (kuni12 a.) tuli II kohale Kender Pallase.Vanuseklassis 13-15a.võitsime esikoha (Laur Tammeorg) ja teise koha (Raiko Kattai).24.03.2012 toimus Saadjärvel jääaluse püügi võistlus, mis oli ainult meeskondlik ja eraldi noortearvestust ei olnud.
Meie võistkond koosseisus Laur Tammeorg, Edgar Kure, Nikita Smirnov ja Ilja Petrovski tuli esikohale, suuresti tänu Nikita püütud 16kg 210g-sele haugile. Sellega on lõppenud jääaeg. Ootame uut talve. Seni koolitame poisse teoreetiliselt ja aprilli keskel saab hakata õngitsema.

Ühtlasi toimub kalastuslaagri ettevalmistus. Kui on soovijaid, palun teada anda tel. 5220963. Hind on veel kalkuleerimisel, aeg peale jaanipäeva, koht Kirikumäe.17.03 2012 toimus Raplamaal Kaiu vallas Kaiu Kalaklubi korraldusel kalastusvõistlus jääaluses püügis Loosalu Ahven. Klubi Kalakratid osales seal 4 poisiga. Tulemused: Laur Tammeorg 2215g - I koht. Ilja Petrovski 1805g - III koht. Edgar Kure - 1720g - V koht. Art Villem Adojaan 1485g - VI koht.03.03.2012 toimusid Peipsi järvel Eesti Meistrivõistlused jääaluses kalapüügis.
Meilt osales 6 poissi. Tulemused olid muljetavaldavad.
Laur Tammeorg teist aastat järjest Eesti noortemeister. II kohale tuli Ilja Petrovski ja III kohale Edgar Kure. Nii et noorteklassis kolmikvõit!
Osalesime ka võistkondlikus arvestuses. Võistkond KALAKRATID tuli I kohale, kusjuures siin ei olnud tegu ainult noortega, vaid jõudu katsusid nii noored, naised kui ka mehed kõik omavahel.
Uskumatu, aga tundub, et meie poisid olid tõepoolest parimad! Vat mida tähendab korralikult trennis käimine! Selle suure võidu puhul sööme kolmapäeval ühiselt torti ja jagame klubilt PELIKAN annetusena saadud kalastustarbeid.11.jaanuaril 2012 toimus LEKK korraldusel Võrtsjärve Karikas . Noorte kalameeste klubi KALAKRATID osales seal edukalt. Võtsime noorteklassis esimese ja teise koha, vastavalt Laur Tammeorg ja Edgar Kure.Meeskondlikus võistluses tuli võistkond Kalakratid II koosseisus Edgar Feoktistov, Laur Tammeorg, Aivar Kaljuste ja Pavel Margulis kolmandale kohale. Koolivaheaja sulailmad kasutasime teoreetilisteks õppusteks. Oleme seisukohal,et teooria ja praktika peavad käima käsikäes. Siis tulevad ka tulemused.