Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
2017

Meie kalastusele ja loodushoiule suunatud laager toimus jällegi Vastseliinas Kirikumäel perioodil 16.07-21.07.17. Laagrit rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Kõik õnnestus suurepäraselt, isegi ilm soosis meid, kuigi oli võrdlemisi jahe. Vähemalt pääsesime suuremast sajust ning saime ka ujuda, mis on selle suve tuulist, vihmast ja külma  ilma arvestades puhas ime.
Lisaks kalastamisele ja mängudele toimus ka hariv programm. Kõigepealt külastas meid matkajuht ja Kaitseliidu noorteinstruktor Martin Erstu, kes viis läbi ülimalt aktiivse ning sisutiheda päeva: tutvusime matkavarustusega, tegime praktilisi harjutusi, käisime pikal matkal, kus Martin selgitas meeldejäävalt  looduses liikumise põhitõdesid, näitas erinevaid taimi ja rääkis looduskaitsest.
Järgmisel päeval kohtusime Võru Keskkonnainspektsioonist Anneli Huikiga, kes viis läbi põhjaliku loengu inspektorite tööst: kuidas ja mida kontrollitakse, milliste regulatsioonidega peab arvestama, millisel juhul kasutada telefoni 1313, millised kalapüügiload ja mis juhtudel on vajalikud jne. Kaasas oli ka põnevat näitlikku materjali nt konfiskeeritud kalapüügivahendid, slaidid ja brošüürid. Lapsed said väga palju küsida ning loengu lõpus ka Keskkonnainspektsiooni autot lähemalt vaadata.
Kolmanda loengu viis läbi meie  kalastusinstruktor Denis Manov, kes seekord  rääkis harrastus- ja sportkalastusest, nendega soetud nõuetest, kalastusvarustusest ning õpetas kala fileerima.
Lapsed ja kasvatajad jäid laagriga väga rahule. Mõne päevaga tekkis mõnus ühtekuuluvustunne ja aeg tundus liikuvat linnutiivul. Pole toredamat suvist ajaveetmist kui üks asjalik laager. Täname KIK-i usalduse ja rahastuse eest.