Kalastuslaager

Sel aastal toimus Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel järjekordne noortele harrastuskalastajatele suunatud õppelaager. Seekord siis perioodil14.08-19.08.2016 ja jällegi Lõuna-Eestis Kirikumäel. Nagu juba harjumuspäraseks saanud, siis ilma poolest valitses tüüpiline Eestimaa suvine suusailm: vihm, tuul, külm ja veel vihma. Üllatuslikult kaks korda paistis päikest ka, nii et vapramatel õnnestus isegi ujumas käia. Kui eelmisel aastal samasuguse ilmaga jäid pooled lapsed haigeks, siis sel aastal oli toimunud areng – kellelgi ei õnnestunud isegi suuremat nohu hankida.
Õnneks ei läinud me laagrisse haigusi ega Pokemone, vaid hoopis kala püüdma, ja see tuli küll hästi välja. Püüdsime paadist ja kaldalt ning saak oli päris hea. Omapüütud ja –puhastatud kala muide maitseb ka imehästi.
Kes meie laagritega rohkem tuttav, see teab, et lisaks kalapüügile ja muudele laagritegevustele peame alati ka midagi juurde õppima. Seekord hoolitsesid õppeprogrammi eest kolm suurepärast lektorit: meie oma kalastusinstruktor ja suurepärane kalastussportlane Denis Manov rääkis ohustatud kalaliikidest ja kalapüüki puudutavast seadusandlusest, sõprusklubi „Kullo“ juhendaja ja pikaaegse kogemusega kalamees Harri Nurk õpetas säästva kalapüügi põhimõtteid ning endine tippjalgpallur ning praegune kutseline kalamees Raio Piiroja tutvustas kutselise kaluri elu ja tegemisi.
No ja nii see meie laager möödus. Saime tublimaks, targemaks, osavamaks ja loodetavasti on kõik osalised järgmisel aastal uuesti kohal ning kutsuvad sõbrad ka kaasa.
Täname Keskkonnainvesteeringute Keskust, mis toetas meie laagri korraldamist. Tänu sellele saime pakkuda lastele hariva ja meeldejääva kogemuse.