Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
I Keskkonnahariduslik kalastuslaager
 
Perioodil 26.06-03.07.2014 toimus Oiu Puhkemajas Võrtsjärve ääres meie selleaastane suvelaager, mis traditsiooniliselt on kalastus- ja keskkonnateemaline ning kus tähtsal kohal on eesti ja vene laste sõprus ja ühistegevus. Laagrit toetasid KIK (Keskkonnainvesteeringute Keskus), Tartu linn ja ENTK (Eesti Noorsootöö Keskus).
Sel aastal oli põhiliseks märksõnaks keskkonnaharidus ning igal laagripäeval toimus loeng või praktiline õppus. Kõik materjalid on mittetulunduslikel eesmärkidel vabalt kasutatavad. Kahjuks praktiline tegevus ning mängud õues olid tugevalt häiritud ilma tõttu. Nii vihmast ja külma suve ei mäleta meist keegi. Õnneks  aga ei seganud ilm osalejate tegevustahet ega loenguid.(kokkuvõte)
Esimese loengu  viis läbi meie pikaaegne koostööpartner Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskuse vanemteadur Arvo Tuvikene. Tema loengud on alati väga oodatud, sest need on huvitavad ja meeldejäävad. Sel aastal keskenduti põhiliselt kalapüügi ja veereostuse seostele ning jätkusuutlikule kalastamisele.
Teiseks lektoriks oli ajaloolane Kalle Kroon, kes on SA Eesti Forell looja ning Eesti esimese kunstkoelmu rajaja. Tema motoks on: „Õige kalamees peab loodusele rohkem tagasi andma, kui ta võtnud on.“ Loengu temaatikaks oli kalavarude kaitse ja kalamaimude asustamine keskkonda (kokkuvõte).
Kolmandal ja neljandal päeval hoolitses praktilise tegevuse eest meie oma kalastusklubist välja kasvanud ja võib ilmselt juba öelda, et professionaalne kalamees Laur Tammeorg. On siiralt hea meel näha, et meie nö vanad kalamehed tulevad missioonitundest uuesti tagasi, et oma oskusi ja teadmisi noorematele edasi anda. Laur rääkis kalasöötadest ning oli kaasa võtnud erinevaid näidiseid, mida kõik katsetada said. Samuti viis ta läbi kalapüügiõppuse.
Kaks viimast päeva sisustasid Tartu ja Viljandimaa Keskkonnainspektsiooni töötajad eesotsas Marily Jaskaga (kokkuvõte). Neid päevi iseloomustasid kõik lapsed ainult ülivõrdes. Lisaks suurepärasele ülevaatele Keskkonnainspektsiooni tegevusest, kalandusest ja jahindusest ning nendega seotud piirangutest, näidati meile ka erinevaid jahirelvi ja keskkonnatöös kasutavaid mõõtevahendeid. Need olid tõesti huvitavad. Lisaks sellele korraldasid külalised põneva maastikumängu ning paadisõidud Võrtsjärvele, mille käigus kontrolliti kalavõrke ning õpetati ära tundma ja eemaldama ebaseaduslikke võrke.
Tahame tänada kõiki laagris osalejaid – lapsi, töötajaid, lektoreid ning eriline tänu meie rahastajatele, kelle toetuseta ei oleks kindlasti õnnestunud nii harivat ja kasulikku laagrit korraldada.


II Kalastuslaager Soomes

Perioodil 24.08-29.08.14 toimus Tamperes laager meie kalastusringi aktiivsematele liikmetele. Laagri korraldajaks, küllakutsujaks ja toetajaks oli Pirkanmaa Sinipaelaliit, kellega meie asutusel on pikaajalised sõprussuhted.
Laagrist võttis osa 8 last, keda saatsid meie kalastusinstruktor ja kasvataja. Kuigi reis oli pikk ja väsitav, tasus saadud kogemus kindlasti kõik ebamugavused. Hoolimata külmast, tuulisest ja vihmasest ilmast ei tehtud kalastamise osas mingit allahindlust: iga päev toimusid pikad püügiretked erinevatesse kohtadesse (Tampere, Peronsaari, Lempäälä, Kaivanto). Lapsed püüdsid nii kaldalt kui paadist ning saagiks saime haugi, forelli, ahvenat ja ka mõne vähi. Igal õhtul ootas külmunud kalamehi soe saun ja mõnus öömaja, kus saime nii omapüütud kalu kui muud suupärast grillida.
Päris ilma vahejuhtumiteta laager ei möödunud – kui ühes paadis on väikesed näpud ja teravad õngekonksud, siis suure tõenäosusega mõni sõrm ikka ette jääb. Nii juhtus ka seekord ning kuna oma jõududega hakkama ei saanud,  pidime külastama kohalikku traumapunkti. Õnneks lahenes kõik ilusti.
Lisaks püügiretkedele külastati mitmeid kalastustarvete kauplusi, kus pikalt ja õhinaga kaupa uuriti ja üht-teist ära osteti. Vaimustust tekitas ka Tampere pizzarestoran, kus sai piiramatult jäätist süüa. Kuna ürituse põhirõhk oli kalapüügil ning laagripäevad läksid kiiresti, ei jäänud aega rohkemaks vaatamisväärsustega tutvumiseks. Küll aga saavad meie poisid nüüd uhkusega öelda, et on tuhande järve maal ka ise käe valgeks saanud.