Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login



I Puhkelaager talvisel koolivaheajal
Laager toimus 02.01.-07.01.2010 Võrumaal Kirikumäe matkamajas. Nagu eeldada võib, on talvelaagri õnnestumisel olulisel kohal lume olemasolu ning sel aastal sai tõepoolest ilma kohta ainult kiidusõnu lausuda: palju lund ja mõõdukas temperatuur võimaldasid läbi viia kõikmõeldavaid talviseid tegevusi. Laagribaasis on kasutada mitmesugust spordivarustust ja kui vähegi võimalik, on sisse aetud suusarajad. Seetõttu said suusad alla ka need, kes seda kaua aega proovinud polnud. Lisaks sportlikule meelelahutusele käisime  ekskursioonil - seekord Nopri meiereis, kus peeti huvitav loeng ja näidati nii lauta kui tootmishooneid. Igaüks sai lõpus natuke kohupiimakreemiga maiustada - see oli tervislik ja tõeliselt maitsev. Lapsed jäid igatahes nii ilma kui laagriga väga rahule.


II Kalastuslaager
Laager toimus 06.06. - 15.06.2010 jällegi Kirikumäel. Kuna kalapüügiks ja ujumiseks sobilikud kohad asuvad kohe kämpingute lähedal, siis on see kalastuslaagri korraldamiseks väga sobiv paik Osalejateks olid põhiliselt Koidu Keskuse kalastusringi liikmed. Ilmaga meil kahjuks seekord eriti ei vedanud - oli üsna jahe ja niiske, mis aga ei kahandanud poiste aktiivsust: peaaegu iga päev toimusid püügivõistlused, mõnikord isegi kaks korda päevas, püüdmas  käidi ka paadisõitudel, helgematel hetkedel sai ujuda ning õhtuti tunti mõnu omapüütud saagi küpsetamisest ja erinevatest mängudest. Kõik võitjad ja osavõtjad said hulganisti diplomeid ja muid auhindu. Nagu ikka käisime ka ekskursioonidel - seekord Suurel Munamäel ,Vastseliina piiskopilinnuses ja Meremäe vaatetornis. Lisaks sellele korraldati laagri jooksul mitu õppust ning koolitust. Päästeõppuse käigus, mis koosnes teoreetilisest ja praktilisest osast, räägiti ohutuse põhitõdedest ning harjutati uppuja päästmist paadiga ja ilma. Tartu Maaülikooli üliõpilased rääkisid soost, loomadest, taimedest ja kaardistasid looduskaitsealasid. Limnoloogiajaamast käis kalateemalist loengut andmas Arvo Tuvikene. Kojusõit toimus natuke varem kui plaanitud ning põhjuseks eelkõige kehv ilm, kuid sellest hoolimata oli laager asjalik.



III Puhkelaager Lohusuu koolis
Laager toimus 12.07. - 21.07.2010 Lohusuu Põhikoolis Ida-Virumaal. Valitses tõeline suvi. Soojapügalad olid pidevalt umbes 30 kraadi juures ning ujumine seetõttu äraütlemata populaarne. Meil oli isegi kaks ujumiskohta - Peipsi järv (Torioja rand), kuhu oli küll vaja umbes 15 minutit kõndida ning Avijõgi, mis asus vaid 200 meetri kaugusel. Kuumusest hoolimata jõuti tegeleda nii pallimängude kui matkamisega. Põnevaimad kohad, mida külastati, olid Veneküla õigeusu kirik ja Avinurmes asuv Sonda-Mustvee raudteetrass (tegutses aastatel 1926-72), kus demonstreeriti vaguneid ning sai proovida ka rongisõitu. Ööhäire viidi läbi kummitamise ja päikesetõusu imetlemisega. Laagrile lisas vürtsi sipelgajaht. Kuna osad lohakad maiasmokad ajasid puru maha, siis ründasid tubasid sipelgate hordid, kellega pidasime võitlust päeval ja ööl, kuid esialgu tulemusteta. Võiduka lõpuni jõudsime alles pärast seda, kui kohalik aednikutädi varustas meid sipelgamürgiga. Lõpuks olid kõik väsinud, aga õnnelikud.


IV Puhkelaager Lagedi Spordibaasis
Laager toimus 25.07. - 05.08.2010 Lagedi Spordibaasis Ida-Virumaal. Ilm oli nii kuum, et põhiline tegevus sai toimuda õhtuti, päevad sobisid suures osas vaid siesta pidamiseks. Õnneks asus Peipsi järv kiviviske kaugusel. Elasime üle mõned tõeliselt tugevad äikesetormid, mida sel aastal jagus vist üle Eesti, Peipsi ääres oli aga tegu tõeliselt paeluva loodusnähtusega. Nagu ikka, toimusid laagris ka traditsioonilised meelelahutuslikud ettevõtmised: maastikumängud, viktoriinid, võistlused jmt. Täname osalenud vabatahtlikku Ailar Pokki.